2017/2018

SCIO testy

V letošním roce se scio testování zůčastnila třetí a pátá třída a obě dopadly výborně. Porovnání třetí třídy s ostatníma školama najdete zde a páté třídy zde.

Skvělé třetí místo na OVOV

Skvělé třetí místo v kategorii družstev, získali naši žáci v okresním kole Sazka Olympijském víceboji. K tomu postup do krajského kola vybojoval Oliver Švimberský, Jakub Vopálenský a Klára Vojtová. Poslední dva jmenovaní dokonce vyhráli své kategorie. Oliver byl na místě druhém.

Všechny vybrané děti si soutěžení i s o několik let staršími dětmi užily a získaly tak další závodní zkušenosti.

Více fotek z akce najdete na našem Facebooku ve složce OVOV Sazka Olympijský víceboj: https://www.facebook.com/pg/ZSClovicek/photos/?tab=album&album_id=822152324646754

Aprílový běh

V pondělí  2.4.  jsme se s vybranými žáky zúčastnili oblíbených běžeckých "závodů s Kuřetem".

Aprílového běhu se zúčastnilo na 20 škol a závodilo se ve čtyřech kategoriích, na čtyřech různě dlouhých běžeckých tratích. Celkem bylo přihlášených 357 závodníků.

V každé kategorii tříd startovaly dohromady nejprve dívky, poté chlapci. Velkou pochvalou je, že i z 50 startujících dětí v jedné kategorii byli Človíčci vždy do první poloviny.

Velikonoční jarmark

Dne 28.04.2018  proběhl na naší škole Velikonoční jarmark. Děti připravily krásné výrobky, které prezentovaly. Součástí byly i sportovní disciplíny a tombola. Všem rodičům děkujeme za návštěvu a všechny děti chválíme. Fotky z přípravy dětí z mateřské školy najdete zde a ze samotné akce na našem FB.

2017/2018

V rámci  hudebního cyklu Hurá do opery  byla vyhlášena výtvarná soutěž, ve které měli žáci za úkol výtvarně znázornit vždy část děje z nějaké opery. Naši žáci, pod vedením akademického malíře pana Vejvody, se do této soutěže s chutí pustili a jejich vynaložené úsilí určitě stálo za to. Práce několika našich žáků budou vystaveny na pravidelné výstavě obrazů. Z naší školy byly vybrány následující práce:

Souboj z opery Evžen Oněgin // P.I. Čajkovskij  - Jakub Vopálenský  4.třída

Souboj z opery Evžen Oněgin // P.I. Čajkovskij - Maxmilian Hervert  4.třída

Souboj z opery Evžen Oněgin // P.I. Čajkovskij - Anna Marie Pašková  4.třída

Souboj z opery Evžen Oněgin // P.I. Čajkovskij - Klára Vojtová  4.třída

Souboj z opery Evžen Oněgin // P.I. Čajkovskij - Jaroslav Novotný  3.třída

2016/2017

Matematická soutěž Pangea pro žáky 4. třídy (celkový počet soutěžících 7.898)

212. Radim Blažek

1.701. Markéta Fauré

1.891. Klára Vojtová

Cyklus Hurá do opery pro 3. a 4. třídy (celkový počet cca 100 – 120 účastníků)

Vědomostní soutěž

1. místo Markéta Fauré a Annna Marie Pašková

Výtvarná soutěž

1. místo Anna Marie Pašková

2. místo Jakub Vopálenský

Martin Vojta , žák 3. třídy, se zúčastnil  krajského kola soutěže Sazka olympijského víceboje.

Soutěžilo se v těchto disciplínách: běh na 60m, skok do dálky, hod kriketovým míčkem, shyby po dobu 2 minut, sedy-lehy po dobu 2 minut, běh na 1000m.
Do krajského kola postupují vždy tři nejlepší školy z okresního kola a z jednotlivců ti, kteří obsadí zlatou a stříbrnou příčku v jednotlivcích.
Vavřinec Pospíšil se ze zdravotních důvodů závodů nemohl zúčastnit.

I přes velkou konkurenci se Martin neztratil :-)
Do poslední disciplíny Martin bojoval o bronzovou příčku.
Celkové 4. místo je krásným umístěním a velkou reprezentací naší školy. K bronzu chybělo 30 bodů.

Závodů Sazka Olympijského víceboje OVOV jsme se zúčastnili s celkem 21 závodníky. Soutěžilo se v pěti disciplínách: trojskok z místa, odhod medicinbalem vzad obouruč, přeskoky přes švihadlo (vpřed, vzad, "vajíčko", "koník"), kliky a závěrečný běh s driblinkem. Počasí nám nepřálo, závody tak musely tedy proběhnout uvnitř v tělocvičnách školy.

Naše škola postavila jedno družstvo smíšené (4 dívky a 4 chlapci) a 13 jednotlivců. Děti byly rozděleny opět dle kategorií do osmi skupin plus velká skupina družstev. Abychom se závodů mohli zúčastnit, bylo zapotřebí postaršit pár dětí. I přesto, že jsme závodili s o rok staršími dětmi, přivezli jsme si krásnou zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili z kategorie jednotlivců. Martin i Vavřik bojovali do poslední chvíle o prvenství. Nakonec se štěstí usmálo na Martina. Klárka se umístila na krásném 3. místě a ostatní spolužáci se též ve velké a silné konkurenci neztratili. Veliká pochvala všem.