Úspěchy našich dětí

2017/2018

SCIO testy

V letošním roce se scio testování zůčastnila třetí a pátá třída a obě dopadly výborně. Porovnání třetí třídy s ostatníma školama najdete zde a páté třídy zde.

Skvělé třetí místo na OVOV

Skvělé třetí místo v kategorii družstev, získali naši žáci v okresním kole Sazka Olympijském víceboji. K tomu postup do krajského kola vybojoval Oliver Švimberský, Jakub Vopálenský a Klára Vojtová. Poslední dva jmenovaní dokonce vyhráli své kategorie. Oliver byl na místě druhém.

Všechny vybrané děti si soutěžení i s o několik let staršími dětmi užily a získaly tak další závodní zkušenosti.

Více fotek z akce najdete na našem Facebooku ve složce OVOV Sazka Olympijský víceboj: https://www.facebook.com/pg/ZSClovicek/photos/?tab=album&album_id=822152324646754

Aprílový běh

V pondělí  2.4.  jsme se s vybranými žáky zúčastnili oblíbených běžeckých "závodů s Kuřetem".

Aprílového běhu se zúčastnilo na 20 škol a závodilo se ve čtyřech kategoriích, na čtyřech různě dlouhých běžeckých tratích. Celkem bylo přihlášených 357 závodníků.

V každé kategorii tříd startovaly dohromady nejprve dívky, poté chlapci. Velkou pochvalou je, že i z 50 startujících dětí v jedné kategorii byli Človíčci vždy do první poloviny.

1. místo Maruška Ď., kategorie dívky 3. třída

4. místo Kája Dz., kategorie dívky 2. třída

4. místo Denis F., kategorie chlapci 2. třída

4. místo Klárka V., kategorie dívky 5. třída

9. místo Martin V., kategorie chlapci 4. třída

Pochvala patří všem "našim žákům"

Velikonoční jarmark

Dne 28.04.2018  proběhl na naší škole Velikonoční jarmark. Děti připravily krásné výrobky, které prezentovaly. Součástí byly i sportovní disciplíny a tombola. Všem rodičům děkujeme za návštěvu a všechny děti chválíme. Fotky z přípravy dětí z mateřské školy najdete zde a ze samotné akce na našem FB.

Úspěchy našich dětí

2017/2018

V rámci  hudebního cyklu Hurá do opery  byla vyhlášena výtvarná soutěž, ve které měli žáci za úkol výtvarně znázornit vždy část děje z nějaké opery. Naši žáci, pod vedením akademického malíře pana Vejvody, se do této soutěže s chutí pustili a jejich vynaložené úsilí určitě stálo za to. Práce několika našich žáků budou vystaveny na pravidelné výstavě obrazů. Z naší školy byly vybrány následující práce:

Souboj z opery Evžen Oněgin // P.I. Čajkovskij  - Jakub Vopálenský  4.třída

Souboj z opery Evžen Oněgin // P.I. Čajkovskij - Maxmilian Hervert  4.třída

Souboj z opery Evžen Oněgin // P.I. Čajkovskij - Anna Marie Pašková  4.třída

Souboj z opery Evžen Oněgin // P.I. Čajkovskij - Klára Vojtová  4.třída

Souboj z opery Evžen Oněgin // P.I. Čajkovskij - Jaroslav Novotný  3.třída

Matematická soutěž Pangea pro žáky 4. třídy (celkový počet soutěžících 7.898)

212. Radim Blažek

1.701. Markéta Fauré

1.891. Klára Vojtová

Cyklus Hurá do opery pro 3. a 4. třídy (celkový počet cca 100 – 120 účastníků)

Vědomostní soutěž

1. místo Markéta Fauré a Annna Marie Pašková

Výtvarná soutěž

1. místo Anna Marie Pašková

2. místo Jakub Vopálenský

Martin Vojta , žák 3. třídy, se zúčastnil  krajského kola soutěže Sazka olympijského víceboje.

Soutěžilo se v těchto disciplínách: běh na 60m, skok do dálky, hod kriketovým míčkem, shyby po dobu 2 minut, sedy-lehy po dobu 2 minut, běh na 1000m.
Do krajského kola postupují vždy tři nejlepší školy z okresního kola a z jednotlivců ti, kteří obsadí zlatou a stříbrnou příčku v jednotlivcích.
Vavřinec Pospíšil se ze zdravotních důvodů závodů nemohl zúčastnit.

I přes velkou konkurenci se Martin neztratil :-)
Do poslední disciplíny Martin bojoval o bronzovou příčku.
Celkové 4. místo je krásným umístěním a velkou reprezentací naší školy. K bronzu chybělo 30 bodů.

Závodů Sazka Olympijského víceboje OVOV jsme se zúčastnili s celkem 21 závodníky. Soutěžilo se v pěti disciplínách: trojskok z místa, odhod medicinbalem vzad obouruč, přeskoky přes švihadlo (vpřed, vzad, "vajíčko", "koník"), kliky a závěrečný běh s driblinkem. Počasí nám nepřálo, závody tak musely tedy proběhnout uvnitř v tělocvičnách školy.

Naše škola postavila jedno družstvo smíšené (4 dívky a 4 chlapci) a 13 jednotlivců. Děti byly rozděleny opět dle kategorií do osmi skupin plus velká skupina družstev. Abychom se závodů mohli zúčastnit, bylo zapotřebí postaršit pár dětí. I přesto, že jsme závodili s o rok staršími dětmi, přivezli jsme si krásnou zlatou, stříbrnou a bronzovou medaili z kategorie jednotlivců. Martin i Vavřik bojovali do poslední chvíle o prvenství. Nakonec se štěstí usmálo na Martina. Klárka se umístila na krásném 3. místě a ostatní spolužáci se též ve velké a silné konkurenci neztratili. Veliká pochvala všem.